am dureri mari de cap si pocneste maxilarul cand mananc

Diverse

Postata de Cornelia!!! cu 13 ani in urma.

ce sa fac???

Raspunsuri (3)

Iuliu

acum 13 ani

Pentru pocnitul de maxilar poti sa incerci sa iei pentru maxim cateva zile un antiinflamator si un miorelaxant (impreuna cu un pansament gastric) (dar consulta medicul inainte sa vezi ce anume ar fi mai ok si care ar fi un dozaj mai potrivit). Mie mi-a trecut in cateva zile. Eu a trebui sa iau pastilele pentru o discopatie (la coloana vertebrala) (am luat antiinflamator(arcoxia), miorelaxat(midocalm (200)) si pansament gastric (omez)) si am observat dupa cateva zile ca nu imi mai pocneste nici maxilarul (a trecut de atunci 1 an si maxilarul nu mai pocneste).

cimpanu elena

acum 13 ani

CONSULTA MEDICUL DE FAMILIE SI RESPECTA DOAR SFATURILE LUI.Nu accepta sfatul dupa ureche pentru ca fiecare e un caz particular.Multa sanatate .Ciao!

slavi

acum 13 ani

si mie mi se intampla exact l fel si reusesc sal fixez