AM DREPTATE?

Diverse

Postata de luminita270 cu 9 ani in urma.

Haideti sa ne imaginam cu totii ,membrii acestui forum,ca suntem sanatosi,perfecti ,plini de viata ,iubitori cu propriul nostru corp,ca am iertat cele facute de catre apropiatii nostrii asa cum exista si in Rugaciunea,,TATAL NOSTRU,,(SI NE IARTA GRESELILE NOASTRE,PRECUM IERTAM SI NOI GRESITILOR NOSTRII....) si veti vedea ca,prin iertare si iubire,ne eliberam sufletul!Haideti sa ne imaginam ca,prin natura creatiei noastre,suntem bine,ca acele boli sunt de fapt o reflexie a gandurilor noastre in UNIVERS! VA DORESC TUTUROR SA VA INTELEGETI MINTEA,SUFLETUL SI NU INTREBATI NICIODATA,ATUNCI CAND VETI AVEA UN HOP IN VIATA,,DE CE EU?,, IUBITI-VA MINTEA,CORPUL SI PE CEL CARE V-A CREAT!

Raspunsuri (8)

radu8733560

acum 9 ani

p***ai

luminita270

acum 9 ani

Poate in mintea ta!Daca esti asa de indarjit,imi poti spune de unde provin bolile?Ce anume le declanseaza?Atunci cand cineva apropiat tie are o afectiune,nu ti s-a intamplat sa preiei din suferinta sa?Citeste,daca stii,carti despre VINDECAREA PRIN AUTOSUGESTIE -BOLILE SI ENERGIILE NEGATIVE.

aspen

acum 9 ani

Toate bolile sunt cauzate de o deficienta a sistemului imunitar, care se trage in mare parte de la o alimentatie necorespunzatoare, lipsita de nutrienti si vitamine.

luminita270

acum 9 ani

Adevarat,in plan fizic.Dar,in plan emotional si energetic,se produc anumite dezechilibre care produc bolile.Cei care stiu despre ce este vorba,inteleg bine cele ce scriu.Parerile sunt impartite si personale!

radu8733560

acum 9 ani

Luminita270 atunci cum explici ca multe persone pline de ura ,ranchiuna si neiertare sunt sanatoase tun ?

FreeStyle11

acum 9 ani

Depinde si de stilul de viata, si daca aceste calitati negative sunt daunatoare pt ei sau pt altii.

FreeStyle11

acum 9 ani

Este o doza de adevar, un om echilibrat este mult mai sanatos decat unul dezechilibrat, dar mai mult pt sanatatea mentala, la cea fizica se tine foarte mult cont de modul de viata si de cantitate.De exemplu s-a dovedit ca longevitatea, pe langa gene sanatoase, contribuie foarte mult o alimentatie hipocalorica, dar nutritiva.Multi oameni peste 100 de ani sunt foarte slabi, dar sanatosi.Dar nu e peste tot asa, sunt oameni si oameni, diferiti fiecare intre ei.

luminita270

acum 9 ani

Noi, nu avem niciun drept sa judecam cat are dreptul un om sa traiasca,totul pe lumea asta are o traiectorie fixa si totul trebuie inteles asa cum trebuie,nu cum vrem noi.Imagineaza-ti ca nu exista persoana pe lumea asta care sa nu aiba pacate,care sa nu fii mintit.Sa inteleg ca ai un conflict interior,ceva care te-a lezat sufleteste si ca te intrebi de ce? de ce...?GRESIT! Acele persoane,pe care tu le numesti sanatoase tun,dar care au suflet de diavol,sunt mult,mult mai bolnave sufleteste,la un moment dat fiecare isi plateste Karma,faci o mare greseala intreband DE CE?Detaseaza-te,nu te mai intreba ,iti faci rau tie atragand ura si energia negativa pe care acele persoane le imprastie,,cu mandrie,,