alzheimer si uleiul de nuca cocos virgin

Diverse

Postata de cu 14 ani in urma.

Va multumesc mult pentru raspuns. Este minunat cand mai este cineva care se gandeste la problema ta.

De 16 zile ii dau cam 2 linguri de ulei de nuca cocos organic pe zi, dimineata si seara in timpul mesei la salate (rosii, ardei, varza,etc). Evenimentele ultimelor zile imi da puteri noi sa nu ma opresc in a-i cauta remedii care sa o ajute pentru ca in prezent este linistita si coopereaza in tot ce ii ceri (cand mergem la baie/bucatarie, in igiena zilnica, etc), mananca singura si este foarte vesela. Cand ii citesc seara, este foarte atenta si gesticuleaza mimic/verbal in functie de context.
Multumesc lui Dumnezeu si ma intreb intotdeauna cum ma va intampina si se va desfasura urmatoarea zi. Oare este bine sa-i mai dau acest ulei?

Raspunsuri (1)

Florin309132661

acum 14 ani

Din cate stiu eu, tamoxifenul este folosit in terapia hormonala a cancerului de san. Daca esti insarcinata s-ar putea ca acel copil pe care il nasti sa sufere mutatii genetice cu risc de aparitie a celululelor canceroase. Nu sunt in domeniu, dar din cate am citit tamoxifenul este foarte periculos daca esti insarcinata sau alaptezi. Pe curand