Aluminiu in corp

Diverse

Postata de Maynard cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Vin la dumneavoastra cu o problema cat de cat grava. Lucrez la aerostar bacau si de 2 ani, in unele momente am inhalat anumite cantitati de aluminiu. recent am facut o bronsita si din cauza prafului. problema e ca, din ce am inteles, din cauza prafului din corp, ajungi sa-ti pierzi memoria, dementa, boli de plamani.
cu plamanii am avut deja probleme, la nivel cerebral, am probleme cu concentrarea uneori si in plus, cam de un an, cedez nervos mult mai repede deca o faceam. precize ca am 22 ani
ce e de facut?
ps: nu-mi spuneti sa sch locul de munca...chiar n-am cum momentan.
multumesc, zi buna

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Exista remedii homeopate eficiente pt. inoxicatia cu aluminiu (si cu alte metale).
Mergeti la un medic homeopat cu experienta.

vero

acum 13 ani

luati-va masuri de protectie la locul de munca ,si mergeti la un pneumolog

irina

acum 13 ani

Un medicament foarte bun care ajuta la eliminarea toxinelor este "megamin", dar este foarte scump. Un flacon cu 180 de capsule costa in jur de 250 lei. Acest medicament este facut prin nanotehnologie si contine o roca vulcanica numita zeolit. Insa, si argila noastra este buna. Exista la farmacii, cea pentru uz intern. Acum de curand citeam in revista "Felicia" cum cineva a extras plumb (in cazul acesta) din organismul cuiva cu 3 oua sparte intr-un borcan cu putina apa si asezat deasupra bolnavului. Albusul avea bobite in el, semn ca a extras plumbul. Nu am facut acest test pe sotul meu, care si el a lucrat in mediu toxic, insa eu am relatat doar ce am gasit scris acolo. Intra pe google si cauta despre megamin. Dar, mergi si la medicul de familie si vezi ce spune si el despre argila si megamin.

irina

acum 13 ani

completare: am uitat sa specific ca borcanul se aseaza deasupra capului bolnavului. Sanatate multa iti doresc !!!