Alopecia

Diverse

Postata de Andrei.9220 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Sunt un tanar de 20 de ani si ma confrut cu o cadere dramatica a parului.
Am luat diferite tratamente, cum ar fi uleiul de ricin cu petroleum sau uleiul de masline, ambele au dat randament pe termen scurt, ba chiar in cazul uleiului de masline imi aparuse fuliculi noi de par in zonele de calvitie, dar dupa 5-6 luni de tratament a inceput iar caderea parului. Nu stiu ce sa mai fac, as lua si vitamine ceva... Orice sfat este bine venit. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (7)

Buna

acum 11 ani

Nu te ajuta nici o vitamina, cauza este cu totul alta. Insa exista niste remedii naturiste speciale pt. astfel de cazuri. Scrie-mi un email pe yahoo la *** (scris legat)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul dermatolog pentru investigatii si tratament specific.

Andrei.9220

acum 11 ani

am fost la un medic dermatolog care mi-a dat un tratament cu ulei de ricin si petroleum de la gerovital . mi-a stopat caderea parului vreo 3 luni si dupa aia nu a mai avut efect. :(

Andrei.9220

acum 11 ani

stiti vreo clinica cu doctori specializati pe asa ceva si daca stiti cam ce costuri au clinicile private?

marcus1671

acum 10 ani

Pastile pentru caderea parului -
http://track.follixin.ro/product/Follixin/?uid=2484&sid=652&pid=125&bid=adc***aec

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Caderea parului este o consecinta a altor probleme mai interne care pot fi din cauza stresului. Trebuie vazuta si cauza interna. Este incomplet daca rezolvati doar efectul... tratati cauza problemei... putem discuta detaliat la adresa de e-mail [email protected] daca dv considerati ca va pot fi de ajutor.

Andrei.9220

acum 11 ani

multumesc pentru raspuns! o sa va contactez cu siguranta