Alimentatie sanatoasa?!

Diverse

Postata de k14948 cu 13 ani in urma.

Cum putem oare sa mai mancam astazi sanatos?
Rosiile sunt scortoase, fara gust si miros ca al''dat'', fructele de tot felul asisderea, porcul sau puiul e crescut cu bobite cu hormoni si carnea e fada, si ultima chestie pe care am descoperit-o este ca branza are ceva dubios in compozitie, nu, nu (doar) clasicul aracet, ci probabil grasime animala (la prelucrarea termica...gen omleta cu branza, aceasta s-a topit complet si rezultatul ramas in tigaie a fost o zeama galbuie putitoare si o mazga alba cauciucata). Partea mai p***a e ca am crescut la casa cu curte mare si bunicii se ocupau cu gradinaritul si mai stiu ce gust aveau legumele si fructele crescute fara eprubete, iar de la tara mancam o carnita..mmmmm.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Pai dak nimic nu e bun, ai 2 variante: iei iei numai din piata de la tarani si iti faci cunostinte la tara sa iti dea, sau iti faci singura cateva straturi de morcovi in curte. Sau in spatele blocului. Alta solutie nu vad. Ah sau te muti la tara.
P.S.: bumblebee?!