alcoolul cu pastile

Diverse

Postata de serart cu 13 ani in urma.

Buna ziua. nu stiam unde sa adresez intrebarea, asa ca am ales aceasta sectiune. am fost la un control acum 3 luni si mi s-a descoperit urmatoarele: hepatita cronica persistenta, litiaza renala, gastrita plus o bronsita de prin vara de care nu scap. momentan iau medicamente: cedax, aerius, sargenor, xyzal si lagosa.
de craciun nu am baut nimic, de frica unor anumite complicatii. totusi, de anul nou, un pahar de sampanie/vin se poate bea? exista vreo reactie adversa?
ps: e si ziua mea

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 13 ani

Daca citesti prospectul fiecarui medicament ,in parte, probabil ca vei afla raspunsul. Dar se gaseste si sampanie fara alcool. Nu crezi ca este un compromis ok? Multa sanatate si Multi ani cu bine !

serart

acum 13 ani

daca scria in prospect, poate nu mai punea intrebarea.

o femeie

acum 13 ani

Daca ai hepatita cronica si alte boli asociate, este clar ca nu ai voie sa consumi alcool. Asta daca vrei sa mai traiesti. Poti ciocni si cu apa sau suc, asa cum fac si alte persoane care nu consuma alcool si nu sunt nici bolnavi.. Sanatate

Iuli

acum 13 ani

Alcoolul iti este interzis si se poate trai perfect fara el. Sanatatea este mai importanta decat placerea.

Sanatate multa!

gyorghe

acum 10 ani

poti sa bei cu galeata gogule..........................