Alcool,arsuri

Diverse

Postata de alex00123 cu 12 ani in urma.

De la un timp incoace,de fiecare data cand beau alcool a doua zi am arsuri pe piept.....De la ce poate sa fie aceasta durere???

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 12 ani

Ar trebui sa nu mai consumi alcool si sa mergi la un medic gastroenterolog. In cel mai fericit caz poate fi o aciditate gastrica,dar poate fi si ceva mai mult, este bine sa vezi despre ce este vorba.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

aceasta ''arsura'' ar putea fi de la un reflux gastro-esofagian, dar intradevar, dupa cum scrie si mai sus, in lipsa unui consult gastroenterologic, nu se poate preciza cu exactitate un diagnostic. trebuie sa va prezentati la medicul dumneavoastra de familie, iar daca acesta considera ca trebuiesc facute mai multe investigatii, veti fi indrumat si vi se va da o trimitere catre un serviciu de gastroenterologie.

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

despre posibila dumneavoastra boala puteti citi si un articol foarte bun de pe aces site, urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/boala-de-reflux-gastroesofagian_546

va urez o zi buna