Ajutor

Diverse

Postata de petre145022 cu 14 ani in urma.

Daca cineva cunoaste cum as putea obtine sange grupa B III NEGATIV , va rog din suflet sa ma contactati la nr de telefon 0723131796
Va multumesc din suflet!

Raspunsuri (2)

rusca

acum 14 ani

Buna sangele se obtine de la donatori.Poti merge la orice centru de donare cu prietenii tai si sa donezi pt orice pers care are nevoie si care este internata in mom respectivApoi chiar daca prietenii tai au o alta grupa spitalul iti va da cea care iti trebuie tie.Eu am grupa B3 dar locuiesc in Iasi Tu de unde esti?

Adrienne

acum 14 ani

Este adevarat ca gr. B3 NEGATIV se intalneste mai rar ,dar tot asa de buna este si gr.O NEGATIV. Ac***a doua variante poate, poti gasi mai usor. Zero este donator universal. Ar trebui sa spui si localitatea de domiciliu.