ajutoooor :((astept raspunsuri

Diverse

Postata de alina1037 cu 15 ani in urma.

Nu stiu sigur daca am avut ciclu luna asta...in ultima perioada am fost foarte stresata si nervoasa cu persoanele din jur si nu am mai tinut cont de asta.Luna trecuta mi-a venit pe 5,dar akm nu stiu :((.Ce fac???In martie am mai avut un avort :( daca sunt iar??sunt si alte metode de a scapa de o sarcina inafara de chiuretaj???sunt sanse sa apara alte probleme dupa un al 2 lea avort???ce pot sa mai fac???

Raspunsuri (4)

Florian Alex

acum 15 ani

Adevarul e ca s-ar putea sa fii iar insarcinata ca sunt totusi cam doua saptamani de cand intarzie menstruatia. De ce n-ai facut un test de sarcina sa stii sigur...? Deja este relevant. Din pacate, metode sigure de a scapa de sarcina cu exceptia chiuretajului nu sunt, la atata timp dupa contactul sexual. Nu inteleg de ce nu ti-ai dat seama imediat ca ai putea ramane insarcinata. Exista si pilula de a doua zi, in caz de "greseli", dar nu dupa atata timp. Mai ales ca ai avut chiar anul asta o experienta atat de neplacuta...

sidonia6

acum 15 ani

Draga mea, oricat de stresata ai fi, pe viitor foloseste contraceptive orale daca de prezervativ nu se pune problema! Gandeste-te ca stresata si nervoasa ai fost, poate, din cauza precedentului avort. Eu iti recomand sa consulti un psiholog. Poate te mai linistesti si stii ce sa faci pe viitor. Ah, da! Fa-ti un test de sarcina.

Dorina66

acum 15 ani

draga mea,inainte sa omori asa copii aia care nu au aboslut nici o vina ca tu esti o iresponsabila..gandeste-te ca sunt atatea metode de contraceptie:prezervative,pilule,diafragma,spermicide,pilula de a doua zi..asta in caz ca nu le stiai..nu inteleg cum poti sa spuisa scap de o sarcina esti o maaare iresponsabila,acea micuta faptura la care tu ai renuntat prin avort,stiai ca ii batea inimioara?stiai ca prin chiuretaj i se smulge fiecare manuta,pisiorus din corp pe rand iar pt ca are capsorul mai mare in comparatie cu corpul,capsorul ii este sfaramat si scos pe bucati din tine? stiat ca este speriat/a de ce i se intampla?si pt ce,pt cateva momante de placere!! documenteaza-te draguto,inainte sa omori asa la copii care au dreptul la viata..eu pt cele ca tine,as da legea MOARTE pt MOARTE!!

mihai114

acum 15 ani

Eu as da o lege sa nu mai intre toti bigotii si iresponsabilii pe site-uri si sa dea sfaturi. Dupa ce ca este stresata tu mai torni benzina peste foc. Nu vezi cat de iresponsabila esti cu asemenea sfaturi? Nu avem destui handicapati si copii ai strazii? Nu vezi ca ai ramas cu gandirea in secolul al XVIII-lea, cel mai intunecat secol al omenirii, datorita bigotismului si interpretarea fundamentalista a Bibliei? Trezeste-te, suntem in secolul XXI!