adorm foarte greu

Diverse

Postata de Simona279 cu 14 ani in urma.

In fiecare seara este o adevarata lupta pentru a adormi. Sunt atenta la orice aud prin casa si impunandu-mi sa adorm reusesc contrariul. Este posibil sa fie pe fond nervos? Exista ceva de facut ?

Raspunsuri (7)

gogu

acum 14 ani

fa sex

nicoleta

acum 14 ani

mergi la plafar ,sunt f, multe produse naturale ,care te vor ajuta

selinuta20

acum 14 ani

dute si cumpara pastile valeriana sau ceai de la o farmacie naturiste adormi foarte repede si dormi linistita minim 8 ore.este pe baza de plante.si eu am patit ca tine si cu astea am scapat nu le mai iau si adorm linistita si ma scol foarte linistita...bafta...

marialeea

acum 14 ani

Intr-adevar, poti incerca cu ceai Sedativ, cumparat de la Plafar. Are, pe langa valeriana, si mac, hamei si alte plante recunoscute pentru efectele lor sedative. Fa-ti o cana de ceai seara si vei vedea ca vei cadea "ca trasnita" aprox. dupa 1/2 ora si vei dormi neintoarsa. La mine a functionat de minune.
Multa sanatate si... somn usor.

Simona279

acum 14 ani

multumesc pt raspunsurile voastre. Am o intrebare in leg cu ceaiurile si pastilele amintite de voi. Nu sunt totusi periculoase sau sa dea dependenta ? Va treziti odihniti dimineata sau nu ?

nicoleta

acum 14 ani

tot ce este natural nu da dependenta

maronica

acum 14 ani

mai intii cauta motivul care nu te lasa sa dormi si elimina-l.ocupa timpul cu activitati mai solicitante fizic,plimbari sport,citeste o carte,stai in aer liber mai multe ore,evita emisiuni tv cu emotii puternice.seara fa-ti ceai de talpa gastii sau paducel sau sunatoare,rozmarin,tei.eu adorm citind cartea lui p.corut secretul varstelor de aur sau biblia.somn usor!