Administrarea pastilei greșit ?

Diverse

Postata de Utilizator11723116114 cu o luna in urma.

Am administrat pastila greșit, nu am fosta atentă și am băut, după am citit prospectul. E vorba de Gynophilus resoarte, poate fi o problemă? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Depinde de modul in care ati administrat pastila gresit. Gynophilus este un medicament destinat administrarii vaginale, asa ca daca l-ati ingerat nu va avea efectul dorit. Nu ar trebui sa aveti efecte adverse majore, dar este totusi recomandat sa luati legatura cu medicul dumneavoastră sau cu un farmacist pentru sfaturi suplimentare.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966