Acnee

Diverse

Postata de vVviolet cu 12 ani in urma.

Puteti sa-mi recomandati un tratament pt acnee destul de moderata!?Am incercat tot felul de produse cosmetice fara rezultat.

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

pentru un tratament adecvat ar trebui sa va prezentati la medicul dermatolog pentru un consult, si in urma acestuia, in functie de gravitate si rezultatul consultului, se pot prescrie medicamente mai mult sau mai putin agresive. aceste medicamente nu trebuiesc folosite fara indrumarea unui medic, deoarece pot exista reactii adverse serioase sau in cazul antibioticelor sa apara rezistenta, etc.
totusi, pentru cateva sfaturi utile in cazul unei acnee usoare, va recomand sa cititi cateva articole de pe acest site, cum ar fi acesta: //sfatulmedicului.ro/Acneea/rebela-acnee_1392

va urez o seara buna

angela

acum 12 ani

Puteti incerca un produs bun al firmei ''''''''ELMIPLANT" si anume ''''''''lotiune astringenta''''''''.A fost introdusa in locul lotiunii antiacneice si e un produs care pe mine m-a ajutat. Succes si multa sanatate !!!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

sunt de parere ca un tratament ghidat corect in functie de gradul bolii (pe care un dermatolog il poate determina cel mai corect), este mai valoros decat o serie de incercari in necunostinta de cauza. si eu am trecut prin aceeasi situatie cu acneea in copilarie, si din pacate produsele ''cosmetice'' nu au fost solutia, doar varsta rezolc***a problema la mine, fiindu-mi rusine sa apelez la ajutorul unui medic.

va urez o seara buna

elena

acum 8 ani

Eu am 30 de ani si din adolescenta am inceput sa am o acnee groaznica. Am incercat tot!!! Absolut tot! Cu ceva luni de zile, in urma am intrat pe internet sa caut un tratament natural recomandat de o tipa de la munca...asa ca am inceput sa folosesc aceste produse naturale anti-acnee de la Thursday Plantation.
Tipa mi-a zis sa folosesc de la firma asta o spuma naturala de spalat pe fata, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee, pentru ca ea le-a folosit pe acestea.
De cand am inceput sa folosesc aceste 4 produse am inceput sa vad imbunatatiri. Cosurile au mai dat inapoi,si mi-au disparut in timp definitiv. Iti recomand