accident la bucatarie

Diverse

Postata de busuiociuliana cu 12 ani in urma.

astazi m-am taiat la degetul mare de la mana stanga..taietura mi-a sectionat varful unghiei si bucatica de carne de sub acesta..am dezinfectat si am pansat
cam in cat timp se va vindeca?si daca trebuie sa merg neaparat la doctor?sa tai bucatica de unghie ca a ramas prinsa int-un coltisor?

Raspunsuri (2)

busuiociuliana

acum 12 ani

ast un raspuns cat mai repede va roggg

Medic Epuran

acum 12 ani

Prezenţa la medic este indicată numai în caz de infecţie a rănii suferite. Vindecarea acestei răni se va realiza în decurs de 7-14 zile, timpul variind în funcţie de mărimea tăieturii şi profunzimea acesteia