A fi sau a nu fi.....ipcrit

Diverse

Postata de AndreLenoge cu 10 ani in urma.

Am adresat acestui site, in aceasta sectie o intrebare care se pare nu trebuie sa apara bublica, deoarece eforturile mele de o a posta se lovesc de un fel de "firewall" contra anumitor termeni.
Sper totusi sa reusesc de data asta sa postez mesajul.
Ce este M O R G E L L O N S ?
Aveti idee ce fel de boala e?
In ce fel putem lupta impotriva acestei ciudate boli?

Raspunsuri (4)

antoneta142936

acum 10 ani

Nu aveam nici cea mai vaga idee ... am cautat pe google si am aflat ca este o boala a pielii, f foarte rara, care printre altele se manifesta prin senzatia ca ceva iti umbla pe sub piele, prin plagi si iesirea unor fibre, din piele, care uneori pot fi colorate. Banuiesc ca se manifesta in zona scalpului. pentru mai multe amanunte fa si tu ca mine ... cauta pe google, daca n-ai facut-o deja

AndreLenoge

acum 10 ani

:( eu am deja cateva cunostinte destul de complexe despre boala asta pentru ca o am, si majoritatea pop**atiei o are si nu stie, se manifesta in diferite moduri si am adresat aici intrebarea pentru ca site-ul asta se numeste sfatul medicului, asa ca asteptam un raspuns pertinent si pe cat posibil obiectiv in limita informatiilor care le poate avea o persoana in domeniul medical. Multumesc totusi de prezenta. Astept totusi un raspuns de la unul din medicii care mediaza site-ul. Daca nu e prea mare derajul.

antoneta142936

acum 10 ani

scuze ...

Doru

acum 8 ani

Andrei,
Sper cati-a trecut eruptia aceea cu leziuni ale pielii, pe care ai avut-o acum un an. Am intalnit persoane care au scapat de aceste bube numite pretios Morgellons, cam după un an şi au ramas cu pete pigmentare, ce vor disparea in timp. Singurul tratament pe care l-au facut a urmarit sa opreasca scarpinarea şi sa previna infectarea secundara a ranilor .Stress-ul şi lipsa de odihna agraveaza simptomele.