5 FLUOROURACIL, solutie injectabila

Diverse

Postata de ymagrun cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Te interneaza in spital pentru a-ti face acest tratament perfuzabil sub supraveghere medicala pentru indepartarea petelor de keratoza senila chiar daca nu ai cancer de piele ?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Din cate stiu petele de keratoza senila nu se indeparteaza nicicum si nici nu reprezinta un pericol. Sunt doar o problema estetica. Fluorouracilul este un citostatic folosit in tratarea cancerelor de mai multe tipuri. http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2801 In nici un caz nu se foloseste pentru tratarea acestor pete.

ymagrun

acum 12 ani

Multumesc frumos pentru raspuns .