de ce mi se ingalbenesc anumite unghii?

Distrofie unghii Infectia fungica a unghiei Onicomicoza unghiei

Postata de legiuitoarea cu 5 ani in urma.

Buna. Mi s-au ingalbenit unghiile mari de la picioare si degetul aratator de la maini, am cativa ani de cand au inceput sa se ingalbeneasca. plus ca au si niste dungi orizontale. Mi-e frica sa nu fie cine stie ce boala. Oare ce poate fi?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/onicomicoza-infectia-fungica-a-unghiei_1347