Mă dor muşchi de la picioare foarte rău, de ce?

Distrofie musculara

Postata de Utilizator11620904894 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, mă numesc Cristina Constantinescu, am vârsta de 50 de ani. De o săptămână mă dor muşchi de la picioare foarte rău, când stau pe scaun maxim 10 minute şi vreau să mă ridic, mă ridic foarte greu, am pleoapa de la un ochi foarte căzută, când mănânc trebuie să beau într-una apă că altfel mă înec cu mâncarea. Am specificat si aceste detalii, pentru a-mi da un răspuns bun. Acum ceva ani am facut o electromiografie şi rezultatul a fost Miastenia Gravis. Vă rog frumos să-mi spuneți ce pot face ? Vă mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/care-sunt-cauzele-durerilor-de-picioarei_17445