INTERPRETARE REZULTAT?

Displazie de col uterin Cancer de col uterin

Postata de Utilizator21606472798 cu 3 ani in urma.

BUNA ZIUA!
Am facut o histeroscopie iar ca si raspuns
- macroscopic : 2 fragmente tisulare cu dimensiuni 2/0.5/0.1 cm si celalalt de 1/0.3/0.2 de consistenta elastica, si culoare brun negricioasa.
-microscopic:produsul contine scuame celulare inglobate in coaguli sanguini.
Ce inseamna asta ?

Raspunsuri (1)

Atis

acum 3 ani

Bună. Ai putea să-mi spui ai mai aflat legat de rezultatul tău? Am fost diagnosticată cu leziune intraepitelială scuamoasă de grad înalt. Cred așadar că suntem într-o situație asemănătoare.