Varicocel

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Stefan2444444444 cu 14 ani in urma.

Buna, am 24 de ani si as dori sa stiu daca aparitia varicocelului in pubertate
mi-ar fi putut afecta dezvoltarea fizica.Am incheieturi foarte subtiri,in special la picioare,
subdezvoltarea penisului(13 cm),fimoza, cifoza, in conditiile in care am avut un potential genetic exceptional(tatal meu a fost sportiv de performanta,sora mea model,etc) Varicocelul nu prezinta dureri, iar medicul urolog mi-a spus ca nu trebuie operat.

Raspunsuri (1)

adi

acum 14 ani

si mie mi a aparut varicocel in pubertate,si sincer si eu m am gandit k acesta mi-ar fi afectat dezvoltarea.numai ca eu nu am chiar atatea probleme de genul asta,iar marimea penisului meu este de 15 cm.din cate stiu eu in timp varicocelul poate duce la sterilitate,de acea m-am hotarat sa il operez anul asta