Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Grig15 cu 13 ani in urma.

Cum este mai bine sa tii glandul penisului decalotat complet sau acoperit de preput mai ales cand este in repaus in stare flasca, ca atuci cand intra in erectie se decaloteaza el automat.
Multumesc

Raspunsuri (10)

Anda

acum 13 ani

Pai nu inteleg...daca nu esti circumcis, de ce ai tine penisul decalotat tot timpul? Eu stiu ca capul este o zona f sensibila. Cei circumcisi pierd din aceasta sensibilitate, dar cei necircumcisi o pastreaza si dupa parerea mea ar trebui sa te deranjeze foarte tare daca nu e acoperit. In plus, chiar nu vad cum poti sa o tii decalotata, nu se acopera singura la loc?

acum 13 ani

Doaaaaamne ! mare ti-i gradina. :))

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Atata timp cat mucoasa bateriara nu iti este o problema, poti sa ti cum doresti tu.

Grig15

acum 13 ani

Desi in aparenta aceasta problema pare o banalitate cred ca merita abordata cu seriozitate comparand problema cu foarte multi barbati din multe tari care isi fac operatie de circumcizie si nu cred ca numai din motive religioase ci si medicale:o igiena mai buna a penisului, o desensibilizare a glandului care de foarte multe ori duce la ejacularea precoce, eliminarea secretiiloe din jurul glandului datorita unei bune aerisiri si de ce nu si aspectul estetic etc.Multumesc celor care trateaza problema la modul serios dau dovada de compenta si profesionalism, nu ca si cei care banalizeaza vorbesc in doi peri in necunostinta de cauza facand doar figuratie pe acest forum.

acum 13 ani

Ma intreb daca acasa ai WC turcesc.Tot de igiena tine posesia unuia.Raspund tot eu: nu ai.Asa ca las-o mai moale cu figuratia.A ! Si inca ceva.Daca ai face sex cu mintea si nu cu...glandul,ai sti ca e mai bn sa ejaculezi precoce la primul si ,hai sa spunem al 2-lea act ,cu un gland sensibil ,decit sa ejaculezi cu intirziere ,cind deja tipa s-a cam saturat de calareala,tu fiind circumcis.Oricum 3-4 reprize de placere sint de preferat uneia.Si daca vrei sa indeparteze secretiile o poti face spalindu-te si nu asteptind sa se curete singure pe chiloti.Natura nu a inzestrat cu nimic in plus omul.Chiar si hulitul apendice are rolul lui.Asa ca si preputul are cel putin rolul de protectie a glandului.Mai putem discuta.Pina atunci decalotare fericita ! :))

17 ani

acum 13 ani

buna...sunt baiat am 17 ani si am si eu o problema...cu penisul. Cand nu este in erectie glandul imi este acoperit in totalitate de preput...cand este in erectie se decaloteaza el...dar daca il ating...nu stiu...este sensibil. Daca incerc sa il tin decalotat in slip..asa cand este fleashca ma deranjeaza foarte tare..Nu pot. E vre.o problema? Poate e din cauza ca inca nu am intretinut vre-un raport sexual...??? Oare de ce? Va rog seriozitate...mai este cineva in situatia mea...ce e de facut...multumesc anticipat!!!

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Este mai sanatos un gland decalotat decat unul care nu este decalotat. Asadar, cat mai decalotat sa fie glandul penian.

Doctoru91

acum 11 ani

Bun domnule psihosexolog, am inteles ca e mai sanatos un gland decalotat, dar spuneti-ne si cum se face asta. Cum putem sa tinem glandul decalotat tot timpul?

marina

acum 10 ani

scrietimi printrun cuvint
am ramas cu amintirea

Utilizator21528969188

acum 5 ani

si eu am aceeasi problema si doresc un raspuns