usturime la urinaree

Disfunctii sexuale masculine

Postata de coca4me cu 10 ani in urma.

buna ziua . am facut sex neprotejat acum 5 zile . pana aseara nu am avut nici un fel de problema . de aseara a inceput sa ma usture cand urinez. am luat o infectie sau ce poate fi ? va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (2)

MMMMihaelaMMM

acum 10 ani

e posibil sa fie o infectie urinara, care poate trece cu capsulele uractiv care sunt cu albastru de metil. Daca insa nu stii nimic despre persoana cu care ai intretinut relatii sexuale e posibil sa fi luat si alte tipuri de infectii. Dar eu cred ca e o infectie urinara totusi. Daca nu iti trece cu uractiv(se va colora urina in albastru sa stii) ar fi bine sa faci o urocultura

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este o infectie urinara.
Este recomandat sa efectuati un sumar de urina cu urocultura.