Tulburari de erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ma numesk Ady am 21 de ani, am o problema si as dori casami dati un sfat ce sa fac atunci cind intretin relatia sa fie pe o durata mai lunga.la mine nu e mai mare decit o minuta.ce ar trebui sa fac in acest caz.pentru am satisface partenera asa cum trebuie.?

Raspunsuri (4)

acum 15 ani

Buna Ady, Din cate am inteles din mesajul tau, te confrunti cu tulburari de erectie! Aceste tulburari pot avea mai multe cauze: sp***a circulatie sanguina, tulburari hormonale, etc. Activitatea sexuala este influentata in mod negativ si de consumul de alcool (in cantitati mari)sau tutun, stres, o alimentatie inadegvata, etc. Poti sa incerci exercitiile de contractare si decontractare a mushilor pelvieni; de asemenea, poti sa incerci sa intarzii ejacularea prin intreruperea pentru scurt timp a actului sexual sau sa utilizezi prezervativ (in cazul in care nu o faci), deoarece poate prelungi durata actului sexual prin micsorarea excitatiei. Ceea ce nu specifici in mesaj este daca doar primul act sexual este de scurta durata sau si cele care urmeaza. De asemenea, este importantsi cat de des intretii relatii sexuale cu prietena ta. Daca va vedeti foarte rar in acest sens, dorinta si excitatia pot fi foarte mari, iar rezultatul: un act de scurta durata. Incearca sa inlaturi teama unui insucces in timpul actului sexual si sa ai incredere in tine. Iti recomand sa vizitezi un specialist, pentru a te asigura ca aceasta neplacere nu decurge dintr-o problema de sanatate. Iti doresc numai bine!

Stefan

acum un an

Am si aceiași problemă ejecuz foarte repede gen 8-10 minute câteodată chiar 5 minute ,ce pot sa fac sa am o erectie mai îndelungată 20 30 minute, (întreținem relati intime cam de 3 ori pe săptămână)de ce am o erectie asa rapida ?

morwena

acum 15 ani

Probabil esti la primele relatii sexuale si esti foarte excitat de o partenera reala. Si eu am trecut prin asta, dar pe masura ce te obisnuiesti cu "noutatea" lucrurile vor reintra in normal. Nu renunta la intimitate si incearca sa nu te concentrezi atat de tare asupra actului sexual in sine. Cand simti ca s-ar produce ejacularea, strange la baza capului penisului. Ajuta si trategia in care faci pauza cateva minute inainte sa ejaculezi. Dar pentru ambele strategii trebuie rabdare si perseverenta.

roberto

acum 13 ani

salutare am 26 ani si am o problema ejacuulez repede adik in 10 minuunte dar fara sa simt placere e ejaculare normala dar nu simt placere problema a aparut de 5 luni dar