tratament naturalist pt ejaculare precoce...

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Tina2 cu 15 ani in urma.

am 35 de ani si mi s-a intamplat sa in ultimele 3 luni sa ejaculez de destule ori mai repede decat partenera mea....deja a devenit distanta si nu stiu cum as putea sa tratez acest neajuns.....deja devine stresanta problema ...

Raspunsuri (21)

ion170134616

acum 15 ani

sal si eu am problema asta si am doar 22 ani ce ma fac eu la ani tai.sincer mia mia aparut din cauza mansturbari,si cred ca toti care au problema asta e aceiasi cauza

acum 15 ani

Buna Lucian,

De multe ori probelemele de genul sunt vauzate de factori psihici: stress, oboseala, etc, factori pe care este posibili sa nu-i constientizezi.
Citeste articolul de la acest link, poate iti e de ajutor:
//sfatulmedicului.ro/articole/Sexologie/Probleme_cu_erectia_si_ejacularea_precoce_2121.html

Numai bine!

Alexandru[mihai]

acum 14 ani

Climinax ar fi un tratament.Eu l-am folosit si s-a dovedit a fi bun.

Dumitru244

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce -
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

MARI..

acum 13 ani

Lasati balta medicamentele !Incercati cu vorbe dulci , sarutari , dezmierdari ........lumanari parfumate....... .

marius

acum 13 ani

unde il gasesc si cat costa

Adrian Sandu

acum 10 ani

Poti gasi ceva foarte interesant aici: www.scapadeejaculareaprecoce.com;
Nu e un tratament pe termen scurt la o problema pe termen lung, este un ghid practic ce te conduce prin toate cauzele ejacularii premature pentru a le elimina una cate una astfel incat sa nu mai ai niciodata problema asta.

Sabinel

acum 10 ani

Ati incercat suplimentul pentru intarzierea ejacularii c***a? Produsul e facut din plante si producatorul se lauda ca nu produce efcete secundare. Eu sufar de aceasta afectiune de mai bine de 3 ani de zile si as vrea sa incep si eu o cura cu el. Pana acum cred ca am incercat mai multe produse ce promiteau ca ma pot scapa de aceasta problema. Am cumparat chiar si un ghid de pe un site englezesc dar rezultatele s-au lasat asteptate. Sper sa obtin rezultate cu acest supliment si sa ma pot bucura de o viata sexuala normala!

paul00

acum 9 ani

Pe mine m-a ajutat un produs pe care l-am luat de pe sit-ul c***a.ro
Per ansamblu sunt multumit de rezultatele pe care le-am obtinut cu el!

Emil

acum 9 ani

Poti scrie codat aceasta adresa c***a.ro ?
Multumesc

Andrei

acum 9 ani

Incercati Tribulus Terrestris, este special pentru acest tip de probleme, (si pentru barbati, si pentru femei), fara efecte secundare. Este o planta folosita de mii de ani pentru astfel de afectiuni. Se poate comanda de pe net, mai ales de pe site-urile de suplimente nutritieva (este folosit mai ales de catre sportivi)

mariana

acum 9 ani

am 38 ani am si eu asa fel de probleme sotul se exita mereu dar eu din 10 ori odata si daca si atunci se primeste sunt prea rusinoasa rece nustiu care e cauza.poate ma puteti ajuta cu vreo idee vreo medicina cevai va multumesc mult

Dino

acum 9 ani

Toate suplimentele care au in componenta Tribulus Terestris sunt ok. Important e sa faci tot ce iti sta in putinta pentru a rezolva problemele de natura sexuala de care suferi. Problemele de natura sexuala afecteaza o mare parte din pop**atia masculina. Lasate netratate aceste probleme se vor agrava si atunci va fi pusa in dificultate intreaga functionalitate a aparatului reproducator!

Cornel

acum 9 ani

Suplimentele pentru imbunatatirea performantelor sexuale isi pot face efectul, dar e important ca pe langa cura cu aceste suplimente sa se faca si alte activitati, care sa ajute. Eu intr-o perioada am luat c***a pentru ca aveam probleme cu ejcularea precoce si chiar am avut rezultate. Faza e ca in perioada aia am facut si foarte mult sport si mi-am schimbat si dieta, iar eu sunt ferm convins ca aceste lucruri au ajutat foarte mult!

Emil

acum 9 ani

Poti scrie codat aceasta adresa c***a.ro ?
Multumesc

Dani1982

acum 9 ani

Salut.

Va rog cine are infomatie in privinta la medicamentul care incepe cu litera C si se termina cu A, scrieti aici denumirea, caci in loc sa apara denumirea, este scris doar: C***A sau http://c***a.info.... nu am mai gasit pe net cum sa descifrez aceasta. Cine are denumirea completa, poate o scriti aici cumva mai codat, sau nu fie stearsa de administratia saitului... de exemplu daca se numeste c***a - scrie-ti cumva C1U2R3V4A5 sau cateva cuvinte cu prima litera mare:
Cate Urechi Radu Vasile Are ...

Multumesc...

Emil

acum 9 ani

Poti scrie codat aceasta adresa c***a.ro ?
Multumesc

Valer

acum 8 ani

De ejaculare precoce se poate scapa si folosind exercitii Kegel. Stiu pe cineva care a facut exercitii din astea, si-a schimbat stilul de viata si a facut sport si a avut ceva rezultate.

Dino

acum 8 ani

Aproape toate afectiunile de factura sexuala au si o componenta psihologica la mijloc. Parerea mea e ca acolo trebuie rezolvata mai intai problema si apoi trecut la terapia cu medicamente.
Afectiunile sexuale mai sunt influentate si de varsta sau de anumite boli ca diabetul sau bolile de inima.

Dernea

acum 8 ani

Multe vitamine si minerale si se rezolva treaba rapid. Nu trebuie sa ne plafonam sa facem sport cat mai mult si sa fim dispusi ca sa distrugem stresul.

Pag 1 din 2