testicul necoborat

Disfunctii sexuale masculine

Postata de popion cu 13 ani in urma.

salutare! am 20 de ani si de cend sunt mic (pana in 10 ani) am un testicul necoborat, il simt, este dedezvoltat normal...nu am avut nicio problema de functionare(erectie, ejaculare) doar de estetica. vreau si eu sa stiu .... se poate face ceva ca el sa coboare?? risc ceva pe viitor?? nu am fost niciodata la vreun control....va rog sa raspundeti...sunt cam nelinistit in problema aceasta!...

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, acel testicul trebuie operat si extirpat pentru ca nu este functional si prezinta un risc semnificativ de a dezvolta cancer. Ma mir totusi ca parintii dvs nu au intervenit in nici un fel, acel testicul fiind in aceasta stare de la nastere... Adresati-va cat mai repede unui medic urolog, este o operatie de rutina.

elena

acum 13 ani

Scrie pe GOOGLE ''''testicul necoborat'''' si gasesti toate informatiile in primul articol. Sanatate.