sunt virgin

Disfunctii sexuale masculine

Postata de mariusic2012 cu 11 ani in urma.

buna ziua am o problema am 24 de ani si sunt virgin, am incercat sa fac sex de multe ori si nu mi-a iesit, metionez ca in fiecare zi ma masturbez, am o erectie destul de buna dar in momentul in care vreau sa penetrez penisul meu se inmoie si nu mai vrea, ce as putea rezolva aceeasta problema, ma chinui de mult timp si nu reusesc patesc la fel mereu imi puteti da un sfat? am incercat 2 saptamani sa nu ma masturbez si tot nu am reusit. va multumesc

Raspunsuri (2)

DrR

acum 10 ani

De multe ori aceste incidente apar cand te masturbezi multi ani la rand, te uiti la filme porno, iar cand vezi ca realitatea e diferita de film, nu mai poti obtine erectia. Atata timp cat poti obtine singur erectie, inseamna ca problema nu e una organica, ci psihogena. Tu singur te poti controla :) Daca nu, apeleaza la un psiholog. Nu e absolut nicio rusine. Daca tot nu vrei, vorbeste deschis cu prietena ta (daca ai una, nu relatii ocazionale) si simtiti-va relaxati amandoi.. si va merge :)

ion petre

acum 8 ani

esti un p***agiu imputit asta e problema ta