Streptococi alfa/beta hemolitici

Disfunctii sexuale masculine

Postata de fc.radu cu 6 ani in urma.

Salut,
Ma puteti ajuta, va rog, cu o scurta parere asupra rezultatului spermogramei de mai jos.

Cel mai important pare a fi: Streptococi alfa/beta hemolitici=Prezent

Mai jos rezultatul complet:
MICROBIOLOGIE
Antibiograma Enterococcus spp
Penicilina
= Sensibil
Vancomicina
= Sensibil
Gentamicina High
= Sensibil
Ciprofloxacin
= Sensibil
Tetraciclina
= Rezistent
Cloramfenicol
= Sensibil

SPERMOCULTURA (BACTERIOLOGIC, MICOLOGIC, ANTIBIOGRAMA, ANTIFUNGIGRAMA LA NEVOIE)
Rezultat
= Streptococcus agalactiae ( grup B ) - absent Staphylococcus aureus - absent Enterobacteriaceae - absent Pseudomonas spp - absent Haemophilus spp - absent Neisseria gonorrhoeae - absent Levuri - absent
Streptococi alfa/beta hemolitici
= Prezent

Va multumesc,

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.