sexul

Disfunctii sexuale masculine

Postata de viorut cu 12 ani in urma.

buna. Sotul meu a luat o perioada de 4 luni DUODARD pentru prostata ( la prescriptia medicului ) si de atunci nu mai are o problema cu erectia si nu mai are pofta de sex. .Nu mai ia acest medicament de 4 luni. din aceasta cauza este tot timpul necajit si nervos

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar, ce ati descris mai sus face parte din reactiile adverse date de medicamentul Duodart. ati oprit administrarea dumneavoastra, sau ati fost la medicul urolog si vi s-a inlocuit cu alt medicament? va intreb acest lucru deoarece insasi adenomul de prostata poate afecta viata sexuala, nu numai tratamentul cu Duodart.

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

pentru mai multe detalii despre aceasta afectiune puteti sa cititi si urmatorul articol:
//sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/adenomul-de-prostata_609

viorut

acum 12 ani

Buna.multumesc pentru raspuns.. Am cerut parerea si altui medic si acel medic a intrerupt tratamentul cu DUODARD si ne-a prescris XATRAL 10 .