Secretie transparenta inainte de actul sexual

Disfunctii sexuale masculine

Postata de eugen_ct cu 14 ani in urma.

Va salut! Numel meu este Eugen. Am 23 de ani. Sunt cu o fata de 2 ani si activ sexual. Problema mea este ca de fiecare data, inainte de actul sexual, am o secretie transparenta. Aceasta apare in momentul in care incep sa ma excit. De cele mai multe ori, chiar si din cauza unui sarut. Pana cand ne dezbracam, eu sunt deja ud. Din cauza asta cred ca si ejaculez mai repede decat normal..depinde de cat de obosit sau stresat sunt.
Intrebarea mea este: este normala aceasta secretie? Daca nu, ce pot face. Eu cred ca este o problema psihologica si din cauza asta am si ejaculare precoce. Ce pot face in aceasta privinta?
Multumesc mult. Eugen

Raspunsuri (12)

eugen_ct

acum 14 ani

Va salut! Numel meu este Eugen. Am 23 de ani. Sunt cu o fata de 2 ani si activ sexual. Problema mea este ca de fiecare data, inainte de actul sexual, am o secretie transparenta. Aceasta apare in momentul in care incep sa ma excit. De cele mai multe ori, chiar si din cauza unui sarut. Pana cand ne dezbracam, eu sunt deja ud. Din cauza asta cred ca si ejaculez mai repede decat normal..depinde de cat de obosit sau stresat sunt.
Intrebarea mea este: este normala aceasta secretie? Daca nu, ce pot face. Eu cred ca este o problema psihologica si din cauza asta am si ejaculare precoce. Ce pot face in aceasta privinta?
Multumesc mult. Eugen

eugen_ct

acum 14 ani

Mersi de raspuns. 2 intrebari: 1. prin specialist trebuie sa inteleg sexolog? si 2. ce se poate face pentru a nu ma mai excita atat de usor? Nu e o problema in cuplu:) dar e o problema pentru mine.

catalin144635

acum 14 ani

este normal ce ti se intinpla lichidul transparent este lichidul prostatic si cand te exciti este normal sa curga un pic,referitor la ejaculare cred ca esti inebunit dupa fata,incearca si a 2 oara sau chiar de mai multe ori o sa vezi co sa fie ok.

Sheila

acum 14 ani

De preferat ar fi un urolog, daca ajungi la concluzia ca nu se poate trata decat prin medicatie, dar incearca sa-ti controlezi sentimentele

cristina

acum 14 ani

asa e fa-o de mai multe ori si o sa constati diferenta, ti-a spus-o un barbat si iti spun si eu succes

Roberto fux

acum 14 ani

relaxeaza-te si gandeste-te mai mult la placerea ei,ai mult mai multe avantaje daca o termini tu pe ea;)

madalina

acum 13 ani

as avea si eu o intrebare..tocmai am facut un examen al secretiei vaginale...dar ultimul contact sexual l-am avut acum cam 14 ore...si am citit ca trebuia sa fie 24 de ore....o sa influenteze rezultatul examenului in vreun fel...astept un raspuns...multumesc

Dr. Alin

acum 13 ani

Buna ziua stimate "pacient"!

Problemele dumneavoastra sexuale reflecta o "dereglare hormonala", instabilitate psihica cat si ce-a fizica. Recomandare: Inainte de actul sexual tratati PRELUDIUL cu o foarte mare atentie si cu multe retineri. Daca considerati ca fiecare mangaiere, sarut sau alt aspect din actiunea PENETRARII va pune in situati mai putin neplacute ar fi de preferat sa va supuneti unui control medical pentru elucidarea suspiciunilor si inhibitiilor care pot aparea pe parcursul unor relatrii cu aspect sexual.

Alina

acum 11 ani

poti ramane insarcinata de la acea secretie?mi s-a intamplat si mie,aseara si imi este km frik:(s-a intamplat o data ,e prima oara neprotejat.am facut doar putin deoarece a ejaculat ft repede apoi nu s-a mai intamplat din aceasta cauza,aparea mereu acest lichid.de ejaculat a ejaculat in exterior.eu sunt prima fata din viata lui.amandoi suntem km speriati.

Sebastian

acum 10 ani

Acest lichid transparent este cat se poate de normal sa apara si el apare la toata lumea . Este un lichid pe care corpul il produce si are rol de lubrefiere naturala inaintea penetrarii si el incepe sa fie secretat in momentul in care incepem sa fim excitati. Acest lichid nu contine sperma si nu se ramane insarcinata de la el :) !

Alejandro

acum 9 ani

Esti cel mai tare Sebastian

Utilizator11612151196

acum 3 ani

Buna am si eu o întrebare eu acum cv timp nu aveam nimic adica puteam avea contact sexual si nu ma udam asa rau acu am foarte mult lichid transparent si nustiu dacă e de bine sau de rau ...?