Rezultate spermograma ?

Disfunctii sexuale masculine Sex si probleme sexuale

Postata de anonim_23 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, am fost diagnosticat cu varicocel bilateral si mi s-a recomandat sa fac o spermograma.
Va rog sa imi spuneti care sunt rezultatele (bune ? proaste ?) si ce inseamna faptul ca numarul de leucocite este peste valoarea normala ?
Numarul marit de leucocite se datoreaza varicocelului ?
Celelalte valori (in afara de leucocite) sunt normale ?
Spermograma din link-ul de mai jos este afectata de prezenta varicocelului ?

Aici puteti vizualiza rezultatul spermogramei: adresa_web_filtrata /image/p8a2utift/

Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

anonim_23

acum 7 ani

Spermograma este aici: http://postimg.org/image/p8a2utift/