Probleme sexuale

Disfunctii sexuale masculine

Postata de AnutzaAndy cu 12 ani in urma.

Nu stiu daca problema mea se incadreaza in aceasta categorie,insa nu am gasit alt topic mai potrivit.
Iau de aproximativ un an de zile anticonceptionalele Yasmin si am o nelamurire: exista posibilitatea ca anumite componente din acest medicament sa afecteze in vreun fel erectia barbatului?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nu, contracepetivul oral are efecte asupra organismului feminin, prin concentratia de estrogeni si/sau progesteron continute.
disfunctie ocazionala de erectie poate apare in context psihogen (oboseala, stress). se poate apela la un psihosexolog, daca aceasta devine persistenta.