probleme sexuale

Disfunctii sexuale masculine

Postata de ale_alexis cu 13 ani in urma.

buna ziua am varsta de 21 de ani si am o problema atunci cand doresc sa fac dragoste cu prietena mea, ideea este ca in timpul preludiului penisul mii-se intareste iar atunci cand doresc sa o penetrez in vagin penisul se imoaie , am impresia ca m-a inhib ...v-a rog daca m-a puteti ajuta cu unele sfaturi

Raspunsuri (5)

Andrei

acum 13 ani

Am patit-o si eu prietene.... e doar psihologic, stai linistit... Nu trebuie decat sa te relaxezi, si sa te lasi cuprins de val... In caz ca nu merge nici asa(la mine nu a mers pt ca sunt cam sensibil si complexat) Ia inainte o jumatate de pilula Kamagra ( o pastila, gasesti pe net, si e si ieftina) SI treptat scazi doza de la o jumate la jumatea jumatatii pana cand nu mai iei deloc, si ti se ridica moralul. Important este sa te sustina prietena ta, si sa te incurajeze... O vorba veche spune ca nu exista barbati impotenti, ci numai femei nepricepute... Sper ca te-am ajutat... la mine a mers.

psiholog Ioana Panculescu

acum 13 ani

...Problema se pune de ce te inhibi?

imi poti scrie pe privat [email protected]

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Alex,

Sigur ca poti recurge la niste pastile minune, dar acestea au doar efect momentan.Ar fi mai practic sa-ti propui sa rezolvi cauza acestei probleme, care este doar la nivel psihic.

Ai mai fact dragoste si cu alte partenere? Cum a fost atunci? Ce simti diferit acum, cu aceasta iubita?
Mult succes!

controlmed

acum 13 ani

Poate fi o problema si de cadru de locul unde alegeti sa o faceti

robert79

acum 13 ani

frate asta este primul semn de andropauza...esti gata.......o sa se uste cuculetul ca vrejul de fasole,dar inainte de toate cedeaza-mi mie femeia ta.....