Probleme erectile

Disfunctii sexuale masculine

Postata de ikaadiab cu 10 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Alex si am 21 de ani si as avea o mica problema sa-i spun asa. Am o viata sexuala foarte activa dar de la un timp am inceput sa am probleme cu erectia, vine greu si cand vine nu dureaza mai mult de 1-2 min. Am iesit dintr-o relatie de 2 ani jumate cu o fata, cu ea n-am avut nici o problema, am mai avut partenere si inainte de ea si nici cu ele n-am avut nici o problema. Acum am o noua iubita si cu ea am intampinat problema aceasta si nu inteleg care ar fii cauza, sa fie o cauza psihica sau fizica? Am erectii normale dimineata si in timpul zilei dar cand trebuie sa am nu apare :D

Raspunsuri (3)

AlinAlinAlin

acum 10 ani

Alex, iti garantez ca este o problema din punct de vedere psihic, incearca sa traiesti momentul in alt mod, nu te gandi doar la actul in sine. Totul vine de la creier, acum depinde de fiecare.

mg-power

acum 10 ani

Problema psihica !! Deconectare , relaxare , lasa sa decurga normal totul de la sine, Nu te mai gandi la erectie se scoala ea cand totul e normal !!

razvan_rrr

acum 10 ani

da, nu trebuie sa te concentrezi doar asupra ei. Daca esti complexat de dimensiune (eu din cauza asta aveam probleme cu erectia), incerca niste suplimente din plante, natural - pe mine m-au ajutat enorm. Poti sa le iei de pe c***a.info Nu sunt asa scumpe, comparativ cu altele