probleme erectile

Disfunctii sexuale masculine

Postata de bacsiks cu 14 ani in urma.

Iubitul meu are probleme legate de erectie,obtinerea si mentinerea ei, ejaculare precoce. As dori foarte mult sa stiu ce fel de analize se fac pentru dereglarile mentionate mai sus. Multumesc

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Pai... cel mai bine ar fi ca prietenul tau sa mearga la medicul urolog, doar medicul ii poate spune cu certitudine ce fel de tratament sa urmeze. Asa pe site-uri gasesti tot felul de pastile sau creme, dar nu stii cat de eficiente sunt pt. problema pe care o are. Mult succes!!!

Psihoterapeut Adina Demian

acum 14 ani

Buna seara,

Imi pare rau sa aud ca aveti aceste dificultati din punct de vedere sexual!
Daca iubitul tau merge la medicul urolog, va afla daca problemele erectile au cauza organica si atunci le va trata cu medicatie, iar daca au cazua psihogena, este nevoie sa apeleze la ajutorul unui psiholog.
Tulburarile de erectie la barbati, apar frecvent datorita anxietatii de performanta, ptr detalii te invit sa citesti articolul: http://www.psihosolutii.ro/content/index.php/psihoterapie-individuala/53-anxietatea-de-performanta-in-disfunctiile-sexuale.

Succes si numai bine!

misu

acum 14 ani

ENLARGE,este un medicament,dar nu se gaseste in toate farmaciile,trebuie cautat.Se ia trei pe zi.

Alexandru[mihai]

acum 14 ani

Eu am folosit climinax si am scapt acuma am pertide de sex mult mai lungi si erectii mai bune.Este un produs natural.Id meu este [email protected] dati-mi add si vb

ioan

acum 14 ani

unde gasesc climinax?

Alexandru[mihai]

acum 14 ani

[email protected] de acolo am comandat eu.

Marius

acum 8 ani

Buna ziua,
M-am confruntat si eu cu probleme de erectie la inceputul unei noi relatii cu o tipa cu 20 de ani mai tanara...nu stiu daca am fost inhibat sau daca au fost probleme strict fizice...insa tot pe un forum am aflat de niste suplimente naturale pe care le-am cumparat de pe siteul www.maxsensation.ro.Am dat comanda telefonic si inainte de a comanda m-au ajutat cu sfaturi si detalii care m-au ajuta sa trec peste aceasta problema. Dupa folosirea lor doar la nevoie inaintea actului sexual dupa 2 luni nu am mai avut nevoie sa le folosesc. De atunci am mai avut probleme de cateva ori si in cazuri de urgenta am mai apelat la acest supliment care si-a facut treaba cu succes.
La mine problema mi s-a parut normala pentru ca am 50 de ani si am apelat la pastilele astea naturiste penytru ca am vrut un rezultat imediat, insa cred ca ar trebui sa apelezi la sfaturile unui medic specialist.