Probleme erectile - 17 ani

Disfunctii sexuale masculine

Postata de NoName12 cu 11 ani in urma.

Am 17 ani, pe scurt marea problema ar fi ca am vrut sa-mi incep viata sexuala de curand ( acum cateva zile ) cu prietena mea, doar ca am cam ratat... Tot timpul mi-a fost frica sa nu am erectie si... frica mi s-a adeverit. Mentionez ca nu eram singuri in casa, mi-era frica sa nu intre mama(care era cu 2 camere mai incolo). O alta problema este ca nu imi aduc aminte cand am avut ultima oara erectie matinala dar de cel putin o saptamana de cand sunt atent la lucrul asta pot spune ca nu am avut... si nici erectii spontane in timpul zilei. Ce pot face.. sau trebuie facut?

Raspunsuri (2)

DrR

acum 11 ani

Salut! Majoritatea situatiilor in care nu poti realiza erectia sunt de cauza psihogena. Daca ai stat tot timpul cu gandul ca nu poti avea erectie, e normal sa se fi si intamplat. Cum ai simtit-o mai moale, cum ai intrat in panica si de-aici tot tacamul. Frica sa nu intre cineva in camera a fost cireasa de pe tort. E bine sa faci sex intr-un mediu relaxant, fara stress, sa te gandesti la dorinta, la iubire, la placere.. E imposibil sa ai asemenea probleme organice la varsta asta. Totul e in mintea ta :) Discuta si cu partenera si daca simti ca ti se mai intampla, opriti-va, stati cateva minute, relaxati-va si totul o sa fie ok.

NoName12

acum 11 ani

Dar faptul ca nu mai am erectii matinale nu ar trebui sa fie ingrijorator la varsta asta? Eu, cel putin, sunt foarte ingrijorat in legatura cu lucrul asta.