Probleme erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de AdrianDostoi cu 11 ani in urma.

Buna. Am 20 de ani si am o problema cu penisul. Adeseori, nu am o erectie totala ( adica pe parcursul erectiei penisul se face mai moale) in timpul actului sexual. Dar ce ma deranjeaza cu adevarat e ca, atunci cand nu am erectie,de cele mai multe ori penisul se strange si se intareste... si ma doare daca il presez. Daca il masez putin isi revine dar , dupa cateva secunte se intareste la loc se face mic si tare, undeva la 4 - 5 cm , ori in erectie e undeva la 13.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua,

Aceasta problema poate implica diverse cauze, atat psihice cat si fizice. Problemele de erectie la varsta ta pot fi legate de stres, anxietate, probleme in relatia de cuplu sau un stil de viata nesanatos (consum de alcool, tutun, droguri, lipsa de somn, alimentatie p***a). Fizic, poate fi vorba de probleme vasculare, ale sistemului nervos sau endocrine.

Durerea la atingere insemna ca ar trebui sa consulti un medic cat mai repede posibil. Este posibil sa fie vorba de o infectie, inflamatie sau alte probleme de sanatate care necesita interventie medicala. E important sa nu incerci sa tratezi singur problema sau sa iei medicamente fara prescriptie medicala.

Iti recomand sa consulti un medic specialist pentru a afla cauza si a primi tratamentul potrivit.
Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/11-factori-care-determina-probleme-de-erectie_8680