probleme de erectie

Disfunctii sexuale masculine Ateroscleroza

Postata de miree cu 12 ani in urma.

am 35 ani si ma confrunt ca barbat cu o problema de erectie.Nu am un penis mare , cam13 cm in erectie problema este ca am o erectie de scurta durat 2,3 minute si alteori deloc.Ce sa fac ,sa merg la doctor ?Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

disfuncia erectila reprezinta incapacitatea persistenta sau recurenta de a atinge sau de a mentine o erectie pentru o performanta sexuala adecvata. poate fi psihogena (stres, oboseala), organica(depresia, diabet zaharat, boli hepatice, renale, cardiace-ateroscleroza, neurologice-boli demielinizante, afectiuni endocrinologice-prin reducerea testosteronului, afectiuni prostatice) si mixta.
in conditiile persistentei dificultatilor de mentinere a erectiei, se poate apela la un psihosexolog si la medicul urolog.

andy111

acum 6 ani

Buna,in cazul bolilor hepatice ce este de facut?

andrei

acum 9 ani

Buna, sunt un tinar de 20 de ani, si am niste probleme de ordin sexual. Am incercat de citeva ori sa intretin relatiii sexuale cu prietena mea si nu imi reuseste, penisul meu iese foarte repede din faza de erectie. CE SA FAC? Ajutatima va rog. Multumesc anticipat