Probleme de erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Iulian1986 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Am si eu o problema destul de mare si cer un sfat din partea unui medic Am 24 de ani si mi am inceput viata sexuala in urma cu 2 luni si am o problema legata de erectie care cateodata nu e suficient de puternica, asta la primul numar ca la al doilea apare foarte greu si nu e maxima Pe langa faptul ca nu am erectie nici nu rezist foarte mult Sa zic max 5 -7 min in zilele bune dar cateodata nici macar 3 -4 min La primul numar sa zicem ca poate se mai poate rezolva in timp dar nu mai am erectie pt al doilea numar Ce sa mai vorbesc de mai departe Am fost la un medic urolog am facut tot felul de analize si mi au iesit conform spuselor doctorului perfecte : nu am diabet, testosteronul este putin peste limite si toate celelalte sunt ok Mi a dat sa iau niste pastile EULARGE dar cu sau fara ele e acelasi lucru Va rog daca se poate sa ma ajute careva Va multumesc mult

Raspunsuri (3)

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Un control psihosexologic va recomand! Daca sunteti sanatos biologic/fiziologic ... cu partea psihologica poate aveti ceva. Sanatate!

Psiholog Jeni Chiriac

acum 12 ani

Adesea in perioada de debut a vietii sexuale pot exista astfel de manifestari. Nu strica sa consultati un psiho-sexolog pe aceasta tema. Momentan daca erectia va permite penetrare, este de preferat sa initiati contactul sexual. Legat de performanta sexuala, sunt mai multi factori subiectivi ce se impune sa ii aveti in vedere.
Pana va faceti programare la un sexolog, practicati exercitiile Kegel pentru barbati

mg-power

acum 12 ani

Domnule... intr-o relatie sexuala nu cate numere rezisti conteaza, sexul nu e ca un sport, important e sa faci un numar si bun. Concluzie: invata sa faci sex, daca nu stii nu e o rusine sa intrebi pe oameni cu experienta in domeniu.