probleme de erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de gyno cu 13 ani in urma.

am cumparat 6 flacoane de pastile VIMAX.pe care dupa ce le-am consumat in totalitate nu au avut benefic asupra organismului meu?se spune ca ar creste penisul,apetitul sexual,erectiii mai puternice,dar la mine nu s-a vazut nici o schimbare.Exista ceva pe piata intradevar eficient?in 3 ani mi-a scazut destul de mult erectia si apetitul sexual.Sunt intr-o situtie foarte neplacuta.Ce sa fac?Clinicile ON sunt intradevar profesioniste?sau este numai,, vrajeala,,Eu am fost la un medic la ei si nu sunt deloc multumit de loc de tratamentul pe care mi l-a prescris un tonic PanexOn si 2 pastile de MAXONpentru370Ron plus 100 de roni consultatia.Ce spuneti despre pastilele PRO HERB?

Raspunsuri (3)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Gyno, studiile arata ca cel mai important organ sexual este ...mintea noastra. Sunt mai multe genuri de abordari terapeutice. Unele - pe care deja le-ai incercat folosesc diverse substante chimice. Altele, se adreseaza mintii si sufletului nostru. Si pentru ca totusi sexualitatea este foarte legata de ceea ce simtim si gandim...recomandarea mea este sa te adresezi unui psihoterapeut cu experienta in tulburarile sexuale.
Terapia sexuala este o scurtatura care iti poate rezolva problema. Deseori scaderea apetitului apare datorita oboselii, stresului, certurilor sau problemelor in cuplu. De aceea un psihoterapeut te poate invata cum sa gandesti si cum sa abordezi toate acestea pentru a-ti rezolva problema cu care te confrunti. Mult succes !

Gigi

acum 13 ani

Am probleme cu ejacularea precoce si erectia de ceva ani,am 46 de ani si am o pofta "nebuna" de sex.

iulian

acum 13 ani

Am 28 de ani si am probleme cu erectia care este foarte sp***a sau de cele mai multe ori lipseste.Sunt insurat de jumatate de an si viata sexuala este un esec chiar daca am alaturi o femeie extraodinara care ar face orice barbat sa intoarca privirile. La inceput a crezut ca este vina ei, apoi s-a conformat situatiei, a fost intelegatoare un timp, dupa care mi-a zis ca nu se mai poate asa.Suntem impreuna de 2 ani de zile si inainte de casatorie eram mai activ.Acum nu reusesc nici macar 1 data pe saptamana sa am un contact sexual, iar daca reusesc, ejeculez prea repede.Necesitatea de a merge la medic imi inhiba orice speranta, ma simt aiurea si nu stiu cum sa procedez