probleme de erectie prea timpurii

Disfunctii sexuale masculine

Postata de marius_micutz cu 13 ani in urma.

Stiu ca e un subiect mai delicat de abordat,cred ca si asta a fost motivul pentru care m-am neglijat atata timp.Am 25 de ani si nu prea sunt multumit de performantele mele sexuale,nu prea ma "asculta",cand imi e lumea mai draga ma lasa...dar sa vedeti ce ciudat... am o prietena de 4 ani, si cand sunt cu ea nu am nici cea mai mica problema,doar ca tine actul in sine prea putin cam 10 min,dar in rest nu am probleme cu erectia,ma excit imediat, dar daca sunt cu alta fata nu am nicio emotie,"doarme" tot timpul;am incercat cu mai multe fete,si profesioniste....dar tot degeaba..nu stiui ce sa mai fac...imi vine sa-l tai..ce ma sfatuiti?

scuze..am uitat sa specific un aspect foarte important..cam de 8 ani ma masturbez cam des..bine nu tot timpul,inainte era cam o data pe zi sau de doua ori,dar au fost luni cand ma abtineam.Viata sexuala am inceput-o de 5 ani.Va rog mult sa nu ignorati mesajul meu...este foarte important pentru mine,nu stiu ce sa mai fac..imi e frica sa nu imi afecteze si viata de zi cu zi.Va multumesc!
Cu stima,
Marius

Raspunsuri (8)

petrean_andreea

acum 13 ani

hmmmmm
..nu ejti prea fidel in relatzia care o ai...:P

marius_micutz

acum 13 ani

fidel am fost,dar am uitat sa specific ca m-am despartit de ea...nici eu nu sunt de acord cu infidelitatile cand iubesti cu adevarat...

adrianenescu

acum 13 ani

Sa incerci sa propui argumente care intr-adevar au de-a face cu sanatatea, de oricare ar fi ea!
In ce priveste orele tale de ''echitatie'', afla amice ca nici macar nu esti armasar! Pe bune!Adica, ( in cazul in care vorbesti serios!), cu tovarasa ta, care ti-e de 4 ani, esti tot timpul in ''alarma maxima'', pe cand cu o oarece '' prospatura'' ti se...Auzi? Esti pe treaba ta , sau....
Vezi ca mai sunt si altii (altele) care stiu mai bine despre subiect!!!

Psih. Delia Aldescu

acum 13 ani

Nemultumirile tale pot fi subiective. Este important de stiut daca partenera este satisfacuta si multumita de cele 10min. Inteleg ca tu nu esti multumit de viata ta sexuala nici din interiorul cuplului, nici din afara. Totul tine de asteptarile proprii si de cum crezi ca te afecteaza. Fiindca cauzele si perspectiva abordarii problemei pot fi mult diferite, poti obtine raspunsuri sau posibilitati de rezolvare doar intr-un proces de constientizare a mecanismelor pe care le aplici in viata ta.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Erectiile de dimineata sunt prezente?
Ce poti sa ne spui despre dorinta ta sexuala?
Ce ne-ai spune despre tine, ca fire? Iti faci mai usor griji, esti mai rusinos, esti emotiv,, etc?

marius_micutz

acum 13 ani

da,erectiile de dimineata sunt prezente,dar nu in fiecare zi,dorinta este si ea prezenta,numai ca atunci cand sunt cu o fata,oricat ar arata ea de bine,nu prea ma atrage,nu am erectie ...si daca este sa fie,nu e suficient de puternica,si actul in sine tine f putin.Imi faceam griji ca e din cauza masturbarii...emotiv si rusinos sunt in limita bunului simt

JustPassingBy

acum 12 ani

poate iti plac baietii... te-ai gandit la asta?

Andrei

acum 13 ani

man, aceeasi problema o am si eu. cica e normal dupa o relatie lunga mai ales daca ai iubit. cand o sa te indragostesti de alta o sa poti sa faci sex din nou.