probleme de ejaculare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de maria229110408 cu 15 ani in urma.

am vazut ca sunt multi barbati cu aceasta problema de ejaculare precoce dar nu am vazut nici un remediu clar-medicamente,ceva-eu am 44 ani si de cand ma stiu am aceasta problema uneori este mai bine alteori nu-chiar nu exista nimic care sa prelungeasca actul sexual?a incercat cineva spray sau altceva?

Raspunsuri (7)

Florian Alex

acum 15 ani

Din cate stiu eu dupa aceasta varsta pot apare unele probleme de erectie. In general, spreiurile sau medicamentele care se aplica chiar pe penis au continut de lidocaina si "anesteziaza" pt scurt timp zona, permitand ca erectia sa dureze mai mult. Parca si Durex Performa are un amestec de genul asta. Poti incerca pentru inceput sa vezi daca merge, iar apoi alte produse. Important este sa nu abuzezi de produsele cu lidocaina, utilizarea lor incorecta sau pe termen lung poate avea efecte negative asupra sanatatii. Sa imi spui si mie daca ai gasit ceva anume care sa mearga bine pe termen lung. Succes!

cristina344

acum 15 ani

...nu dispera amice, totul se controleaza psihic si fizic.Deci din ce am probat eu , pot sa iti spun urmatoarele, cunosc 4 metode fizice de antrenare si control.1-intreruperi dese si f dese in timpul urinarii,2-zilnic pina la 300(trei sute) de contractii musculare in zona pelviana(adica aceiasi muschi pe care ii folosesti pt intreruperi la urinat trebuie stimulati.), 3-te asezi pe spate in pat, asezi pumnii strinsi sub fund, (fese)si ridici picioarele la 45 de grade, incepi sa faci 100 de forfecari pe verticala si (4)-100 pe orizontala cite 10 din fiecare.Asa ca fa o pauza buna , timp in care poti sa ma injuri(ca nu ma supar)si sa prinzi incredere in tine.Cind se apropie ejacularea incepe sa faci aceleasi contractii si sa tii muschii blocati,oprind practic ejacularea.Si ar mai fi si alte chestii dar fa astea si dupa citeva luni sa imi spui cum merge...bafta

Dumitru244

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce -
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

Florian Alex

acum 15 ani

Te rog mult, fii nitel mai explicit la chestia cu forfecarile... Deja i-am recomandat sotului meu restul variantelor pentru controlarea ejacularii, dar nici eu, nici el nu prea am inteles cum sta treaba cu forfecarile...

Mariana13170650

acum 15 ani

De la "naturisti" EXTRACT DE SEMINTE DE FRASIN.Sigur e eficient.

dorell

acum 10 ani

va salut dragi mei .va rog ma puteti ajuta ma cert cu sotia mereu am ajuns sa ma despart de ia neam calmat in final acum ce pot sa fac nu mai vreau sa ma cert cu ia .vreau sa ma ajutati imi dau drumul ffffffffffffff rapid daca ma tine doua minute .cu stima si respect ..... va las adresa mes de mes .dorel
-eu36 si nr meu de tel 0751345031 va rog ajutatima

maryo

acum 8 ani

Buna si eu am probleme de genul dar am luat o data un spray pentru proba am comandat pe net de la sexsop mia venit la posta am fost foarte multumit si eu si sotia mea se numeste stud100 foarte bun