Probleme cu controlul ejacularii

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Doctoru91 cu 12 ani in urma.

Buna. Am si eu vesnica problema cu ejacularea. Am 21 de ani si ejaculez ori inainte de actul sexual daca sunt atins pe penis, ori foarte repede de la introducerea penisului in vagin. Specific ca nu mi sa rupt fraul (pop**ar ata) si acesta e foarte sensibil, cred ca are legatura si el cu ejacularea. Acum invat sexul tantric, dar cred ca fraul preputului imi cauzeaza cea mai mare problema. As dori si eu un raspuns, o recomandare ceva, un tratament ca asa nu mai merge. Poate chiar si un urolog bun din Bihor sau Salaj. Astept un raspuns. Multumesc pentru timpul acordat.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ejaculare precoce este incapacitatea de a controla ejacularea pentru un timp suficient de lung, ce influenteaza durata normala a unui act sexual. Cauzele probabile sunt: anxietatea, alti factori psihologici, sau un prag de sensibilitate scazut. Ejacularea precoce este foarte rar cauzata de o afectare organica ( inflamatia prostatei sau o tulburare a sistemului nervos).
Se poate apela la consultul unui psihosexolog; un tratment medicamentos include un inhibitor selectiv al recaptarii serotoninei ( cum ar fi fluoxetina, paroxetina, sertralina) la indicatia medicului.

eminem0142001

acum 12 ani

Raspunsurile astea seci imi provoaca de fiecare data greata. Doamna dr. Cristian Irina, dvs. credeti ca oamenii astia nu stiu definitia ejacularii precoce? In loc sa transcrieti din carti sau de pe net definitia e.p, mai bine veniti cu niste sfaturi folositoare.

Marcus3171

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce –
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec