Problema

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Dadulescu cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema cu penisul. Il decalotez fara probleme dar se formeaza un fel de inel din piele si ma strange foarte tare . Ce este de facut ? Sper sa nu fie nevoie de vre-o operatie

Raspunsuri (4)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Mergi la un consult la dermatolog. Inelul respectiv poate fi consecinta unei afectiuni cr inflamatorii (balanita cr sau lichen scleroatrofic de exemplu). In unele cazuri tratamentul rezolva sau macar ameloereza problema, in altele este necesara circumcizia.

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Mergi la un consult la dermatolog. Inelul respectiv poate fi consecinta unei afectiuni cr inflamatorii (balanita cr sau lichen scleroatrofic de exemplu). In unele cazuri tratamentul rezolva sau macar ameloereza problema, in altele este necesara circumcizia.

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Mergi la un consult la dermatolog. Inelul respectiv poate fi consecinta unei afectiuni cr inflamatorii (balanita cr sau lichen scleroatrofic de exemplu). In unele cazuri tratamentul rezolva sau macar ameloereza problema, in altele este necesara circumcizia.

Grig15

acum 11 ani

O incizie simpla sub anestezie ca sa nu mai stranga inelul capul penisului.