potenta

Disfunctii sexuale masculine

Postata de marsib cu 14 ani in urma.

As dori sa stiu daca ginsengul siberian sau cel rosu poate ajuta ptr o potenta mai buna sau ptr ejacularea prematura.Va multumesc.Cu stima

Raspunsuri (10)

ionica

acum 14 ani

Ginsengul contine steroizi. Chinezii numesc aceasta planta esenta barbatilor. Steroizii continuti in ginseng sunt foarte asemanatori cu cei pe care ii secreta corpul uman, fiind deci o planta utila pentru marirea performantelor sportive si inlaturarea oboselii musculare.

Este un bun afrodisiac, prevenind disfunctiile sexuale atat ale barbatilor cat si ale femeilor. Totodata ginsengul sporeste fertilitatea femeilor si potenta barbatilor.

Bafta!!!

Victor Richard

acum 14 ani

Fiind un produs naturist, cred ca poti sa il utilizezi (conform prospectului). Dar depinde si de tipul disfunctiei pe care o ai. Daca este psihogena (ai erectii dimineata), tratamentul nu rezolva cauza. Discuta cu un psihoterapeut daca crezi ca este cazul.

Florin

acum 13 ani

Salutari!
Nu va suparati ca deranjez!

Daca contine steroizi asta inseamna ca are efecte adverse/secundare, oricat de mici?

mara

acum 12 ani

papagalule ...n-ai inteles nimic.

alex

acum 10 ani

eu il folosesc demult si e ok....da rezultate

constantin

acum 10 ani

este foarte bun

vasile

acum 10 ani

este util si fara stimulente ? adica ( mingiieri,sarutari etc). cine a avut rezultate si in acest fel?.astept raspuns.multumesc.

Radu

acum 8 ani

Din ce stiu eu ginsengul ajuta foarte mult la imbunatatirea performantelor sexuale si din cauza asta se gaseste in compozitia multor suplimente de profil care se ocupa cu sanatatea sexuala.

Marius

acum 8 ani

Buna ziua,
M-am confruntat si eu cu probleme de erectie la inceputul unei noi relatii cu o tipa cu 20 de ani mai tanara...nu stiu daca am fost inhibat sau daca au fost probleme strict fizice...insa tot pe un forum am aflat de niste suplimente naturale pe care le-am cumparat de pe siteul www.maxsensation.ro.Am dat comanda telefonic si inainte de a comanda m-au ajutat cu sfaturi si detalii care m-au ajuta sa trec peste aceasta problema. Dupa folosirea lor doar la nevoie inaintea actului sexual dupa 2 luni nu am mai avut nevoie sa le folosesc. De atunci am mai avut probleme de cateva ori si in cazuri de urgenta am mai apelat la acest supliment care si-a facut treaba cu succes.
La mine problema mi s-a parut normala pentru ca am 50 de ani si am apelat la pastilele astea naturiste penytru ca am vrut un rezultat imediat, insa cred ca ar trebui sa apelezi la sfaturile unui medic specialist.

danniel

acum 8 ani

Ginsengul e o planta care se foloseste in compozitia multor suplimente pentru imbunatatirea performantelor sexuale.