Pot sa iau Vizarsin 50 mg. Daca in urma cu trei ani am avut o hemoragie craniana sub cerebel??

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Adrian cu o luna in urma.

Buna mă numesc Adrian și în urma cu trei ani am avut o hemoragie craniana sub cerebel. De atunci nu mai pot avea erecție și viața mea e praf Am incercat cu medicamente naturiste dar degeaba . Pot sa incerc și cu Vizarsin 50? Mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Vizarsin este un medicament care contine sildenafil, o substanta activa folosita pentru tratarea disfunctiei erectile. Cu toate acestea, nu toti oamenii pot lua sildenafil. Acesta poate interactiona cu alte medicamente si poate agrava anumite conditii de sanatate, inclusiv problemele cardiovasculare, care pot fi un factor daca ai suferit o hemoragie cerebrala. Doar un medic iti poate spune daca este sigur pentru tine sa incerci Vizarsin.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/Urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/administrarea-medicamentelor-fara-prescriptie-medicala_8929