Porumbel Cristian

Disfunctii sexuale masculine

Postata de MembruMobileApp1521531810 cu 6 ani in urma.

Am 51 de ani si am fost diagnosticat in decembrie anul trecut cu HBP.Mi-a fost administrat Omnic tocas timp de doua luni iar acum de vreo luna mi s-a prescris in plus si Avodart.Observ o diminuare drastica a libidoului si a functiei erectile,fapt datorat dupa cate am citit in prospect,in proportie de 100% medicatiei respective.In plus,tot de aproximativ 2 luni am inceput sa iau zilnic doua linguri de ulei din seminte de dovleac,in speranta ca rezultatele vor fi mai bune,insa acestea intarzie sa apara.Din barbatul viril de anul trecut, cu probleme legate de prostata,am devenit un barbat cu probleme legate si de prostata si de erectie.Probabil e prețul pe care trebuie sa-l platim atunci cand ne intalnim cu boala.
As vrea sa continui tratamentul(nu am de ales),completat si cu alternativa suplimentelor alimentare,insa am citit ca chiar si acestea ataca frontal functia erectila,si dovleacul nu face exceptie.Ba chiar palmierul pitic de care se face atata vâlvă,prunul african,s.a.m.d.
Intrebarea mea este,ce sanse am sa revin la normal,cata vreme medicatia alopata nu dureaza mai putin de 3-6 luni daca nu mai mult,iar plantele medicinale atat de laudate,nu au mai puține efecte adverse.
Va multumesc si va. foresc toate cele bune.

Raspunsuri (1)

Utilizator11644816160

acum 2 ani

Aceiași problemă am și eu.mi sa prescris și gerocilan 20 mg.una la 7 zile.