Popescu ion

Disfunctii sexuale masculine

Postata de MembruMobileApp1509467712 cu 6 ani in urma.

Buna Ziua
Am 38 ani,timp de 1 an de zile nu am mai avut contact sexual,am trecut printr un divort,am fost barbat al unei singure femei,am pus si pun accentul pe fidelitate,de prin 2006,m am procopsit cu cu o prostatita care a devenit cronica,nu a fost tratata corect,in timpul mariajului 17 ani impreuna nu am avut probleme cu potenta,am luat ocazional c***a pt ejaculare precoce,vreo 3,4 luni consecutive.
Faza e alta,am intalnit o fata care imi place,si evident ca dupa un timp am ajuns in pat,insa surpriza,nu am avut erectie,ci semi erectie,ma gandesc ca preludiul a durat prea mul,1 ora jumatate,imbracat,aveam erectia tare,cum am dat hainele jos,soc...nu stam impreuna,ne intalnim 1 data pe saptamana,si totul e pe graba la mine,si de frica sa nu am un alt esec pt ca m am simtit f prost,am luat un so hard,apoi la urmatoarea partida un tianli,si totul a fost perfect,performant,insa imi e teama,nu vreau sa iau mereu,ci sigiranta nu i ok,am observat ca nu am nici pofta,libidou scazut,imi e teama de esec,dimineata nu am erectii spontane cum am auzit,sunt rare,iar alteori semierecte,as vrea sa incerc o cura cu ginseng siberian si capsule branca ursului,pot lua din ambele? Afecteaza cu ceva?
Imi este groaza sa nu patesc iar rusinea,desi ,in buzunar pt moralul meu o sa am pregatit si un maraton forte,cu ea nu am discutat despre asta.
Tin sa mentionez ca iau niste pastile sunvert pt prostatita mea care nu e bacteriana,sa fie din cauza asta?
Ce ma sfatuiti.
Multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tulburari-de-erectie_686

MembruMobileApp1509467712

acum 6 ani

Ce inseamna examen complet? Ce anume sa fac analize,sau la ce medic sa ma duc,ultima oara,urologul mi a dat sa fac nivelul testostosronului,si a zis ca e f bun