polutii nocturne

Disfunctii sexuale masculine

Postata de ronaldo7 cu 12 ani in urma.

nuna ziua exista vreun tratament pentru polutii nocturne daca ma puteti ajuta! va multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua

Printre cauzele psihice si mentale ale polutiilor nocturne se numara: insatisfactia erotica cauzata de lipsa unei relatii de cuplu sau de o relatie de cuplu nereusita, dorinta de satisfacere erotica in afara cuplului (dorinta refulata sau nu, recunoscuta sau nu), refularea, negarea dorintei sexuale, obisnuinta de a ejacula frecvent, dorinta de a descarca, de a scapa de energia sexuala.
cel mai frecvent acest fenomen apare in conditii de abstinenta, iar in acest caz, daca nu este frecvent, nu ar trebui sa va faceti griji.
in cazul in care aceasta problema persista si in cadrul unei relatii, atunci va recomand un consult la un psiholog, existand multi psihologi buni si pe acest site unde ne-ati scris.

va urez o zi buna

Catalin

acum 10 ani

Buna,

Am 18 ani si am polutii nocturne destul de dese,nu am o activitate sexuala regulata.... de exemplu am avut acum 8 zile polutie nocturna, ieri si azi din nou...este un motiv de ingrijorare?este foarte des?

ronaldo7

acum 12 ani

va multumesc!

danutze

acum 11 ani

Se pare ca aceasta afectiune nu e nimeni in masura sa o vindece, nu poate nimeni sa iti dea un tratament sa gaseasca un remediu!!! Asta este o reala problema cu care se vor confrunta toti cei afectati la fel ca tine.

vlad

acum 9 ani

buna ziua !
as vrea sa ma lamuriti si pe mine de ce mi se intampla sa am scurgeri de sperma in timpul somnului?
cateodata mi se intampla o data pe saptamana, alteori in fiecare noapte si o data la 2-3 zile.
ce tratamente ar fi ca sa scap definitiv de aceasta problema? :(

astept un raspuns !
multumesc anticipat !

anonim

acum 7 ani

Salut. Si eu am aceasta problema de jumate de an. Am 17 ani si am poliții nocturne din 2 seri în doua seri. Ma enerveaza la culme.