polutii nocturne la 36 ani, casatorit

Disfunctii sexuale masculine

Postata de sebastianx cu 10 ani in urma.

Este normal sa am polutii nocturne (ejaculari in somn in urma unui vis erotic)? Nu imi amintesc sa fi avut in tinerete, ci de cativa ani. Nu exista o regularitate a acestora, odata la cateva saptamani, luni, dupa ce am facut sex in urma cu doua zile, fara sa vizionez seara ceva erotic... Exista vreun tratament? Am 36 ani, casatorit, viata sexuala periodica. Mentionez ca de cativa ani am uneori si ejaculari precoce in timpul actului sexual. Am apetit sexual prea mare? Nu cred ca daca iau diverse pastile se rezolva, acestea sunt de obicei pentru erectii, deci chiar opusul a ceea ce imi trebuie mie.

Raspunsuri (1)

mg-power

acum 10 ani

Polutiile nocturne sunt normale, nu e nimic rau in asta, Daca ai apetit sexual ,esti potent fa sex mai des , La varsta ta poti face sex de 4....5 ori pe saptamana si garantez ca nu mai ejaculezi apoi noaptea in somn,Decarca-ti energiile sexuale.Facand sex mai des nu vei ejacula asa rapid , te va tine mai mult o partida de sex.