Pierdere erectie ?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de MembruMobileAppb18_daniel cu 6 ani in urma.

Salut tuturor.
Nu credeam vreodata sa caut si mai ales sa postez pe aceste forumuri. Dar, se pare ca ma confrunt cu aceiasi problema pe care, vad, ca o au tot mai multi, deficienta erectila.
Am 38 ani, o familie frumoasa cu 2 copii. De 4-5 luni ma confrunt cu grave afectiuni de dinamica. In sensul ca uneori nu pot obyine erectia necesara unui act sexual, uneori obtin erectia dar o pierd partial sau total in timpul actului sexual. Erectii spontane am si noaptea si dimineata. Mentionez ca totul a inceput cu o mica depresie si anxietate pentru care iau si un tratament cu Anxiar 10mg ( 1 pe zi) . Iau anxiar de 3 luni . Posibil sa fi adus aportul maxim la aceasta mica depresie primele semne de D.E. In prezent sunt ok psihic doar ca ma termina total aceasta problema. Am o sotie foarte intelegatoare dar pur si simplu rusinea mea este tot mai mare cu fiecare esec. Am facut toate analizele si sunt ok. Mai astept rezultatul testosteronului liber dupa care merg si la se sexolog. Urologul a pus diagnosticul de D.E psihologica. Am incercat si diferite pastile de ajutor si au functionat pe moment.
Ce sfaturi imi puteti da ? Simt ca o cam iau razna.
Ms mult !!

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tulburari-de-erectie_686

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. Depresia nu se trateaza cu medicamente decat atunci cand este grava! Cauzele care determina depresia nu se rezolva cu mediactie, ci cu psihoterapie! Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Cautati un specialist in zona in care locuiti! Daca aveti intrebari, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!

Utilizator11576510112

acum 4 ani

Buna seara de 3 saptamani nu mai am erectie dimineata si nici în timpul zilei puteti sa îmi spuneți de ce ?